Laai Tegniese Spesifikasies PDF af

Hoe om 'n BESS te dimensioneren vir enkel-fase-tot-drie-fase nywerheidskrag

Wanneer “n fasiliteit slegs ”n 120/240 V enkelfasegenerator of 'n beperkte nutsbron het, maar sy pompe, kompressors en produksietoerusting 400 V driefase-krag benodig, is die oplossing nie bloot om 'n groter omvormer te koop nie. Die ontwerp moet enkelfaselaad van driefase-netvorming skei, en dan die batterygrootte bepaal op grond van die maksimum afname in laadtoestand en die beskikbare herstelvenster.

IngenieursbesluitResultaat
ArgitektuurbesluitGebruik 'n onafhanklike, stroombeperkte wisselstroom-/gelykstroomgelykmaker wat 'n gedeelde gelykstroombus voer, plus 'n gevalideerde roostervormende kragsisteem (PCS) vir die driefasige uitgang.
EnergiebesluitDie geïllustreerde plig vereis 228,0 kWh nominale kapasiteit nadat die SOC-venster, koue afgradering en eind-van-lewe behoud toegepas is.
ProdukskermDie 215,04 kWh-kas voldoen nie aan die berekende vereiste nie; die 261,24 kWh-platform bied 'n nominale marge van 33,24 kWh.
VrywaringsvoorwaardeDie finale inkoop hang steeds af van die generator, regsteller, kragsisteemskakelaar (PCS), motorstart, beskerming, termiese en sertifiseringsdata.
MegSolid 215.04 kWh luggekoelde kas, 261,24 kWh vloeistofgekoelde BESS en 400 V driefase-PCS geïntegreer in 'n enkel- tot driefase-ingenieursgrafika

Is jou enkelfase-bron sterk genoeg vir die voorgestelde gelykstroomomsetter?
Stuur die generator se naamplaat, die brekergradering en die 24-uur-ladingsprofiel vir 'n voorlopige haalbaarheidsondersoek.

Dubbelpoort-DC-gekoppelde topologie vir faseomskakeling

Baie standaard enkelpoort-PCS-eenhede is nie ontwerp om 'n enkelfase wisselstroom-laaibron te aanvaar terwyl hulle terselfdertyd 'n onafhanklike driesfasiese eiland vorm nie. In die hier beoordeelde argitektuur koppel die 120/240 V enkelfase-generator aan 'n toegewyde wisselstroom-/gelykstroom-gelykstroommaker. Die gelykstroommaker beperk die insetstroom en voed die gedeelde gelykstroombus. Die battery buffereer die verskil tussen bronkrag en laskrag, terwyl die hoof MegSolid 30–500kW kragomskakelstelsel vorm die 400V driefase-uitset.

Hierdie funksionele skeiding ontkoppel industriële laste van bronkant spanning en frekwensie-versteuring. Die gekose PCS-model moet uitdruklik die beoogde aflyn-/roostervormende modus, 3W+N+PE-uitset, ongelykmatige lasplig, motorstart-kVA, oorlaadduur en beskermingslogika ondersteun. Sien die dieper PCS en netwerkvormende ingenieursgids voordat daar aangeneem word dat elke bidirectionele omvormer hierdie rol kan vervul.

Engineering topology showing single-phase source, current-limited AC DC rectifier, DC bus, MegSolid 261.24 kWh BESS, 400 V PCS and three-phase industrial loads

Stelseltopologie: Enkelfase-generator of -net → stroombeperkte wisselstroom-/gelykstroom-gelykstroommaker → gedeelde gelykstroombus en -battery → netvormende gelykstroom-/wisselstroom-kragsisteem (PCS) → 400 V driefase-industriële laste.

Vier ingenieursgrense wat moet word geverifieer

Groottebepaling van die BESS: deurlopende las, motorstart en energieherwinning

'n Fase-omskakelings-BESS het twee onafhanklike beoordelings: krag en energie. Die PCS-krag moet die maksimum gelyktydige kVA dek, insluitend motorstart en reaktiewe vraag. Battery-energie moet die maksimum kumulatiewe tekort dek voordat die herstelperiode begin. Swaar motors, soos die geïllustreerde 22 kW-waterpomp, moet 'n VFD of sagte aanlooptoestel gebruik, met die aanloop-kVA wat uit die werklike motor- en aanlooptoestel-datablaaie geneem word eerder as 'n generiese vermenigvuldiger.

Benodigde nominale kapasiteit = (147,96 kWh + 8,0 kWh) ÷ (0,90 × 0,95 × 0,80) = 228,0 kWh

Die berekening gebruik die maksimum afname in SOC, nie die kleiner daaglikse netto-energiebalans nie. Daardie onderskeid verhoed dat 'n stelsel oor 24 uur as volhoubaar voorkom, terwyl dit steeds sy bruikbare kapasiteit gedurende die 14-uur-dagtydinterval oorskry.

Kapasiteitsbesluit: 215,04 kWh vs 261,24 kWh

MegSolid publiseer die ESSA0100B-0215 luggekoelde C&I-stelsel by 100 kW en 215,04 kWh met 280 Ah LFP-selle in 'n 1P240S-konfigurasie. Omdat 215,04 kWh onder die 228,0 kWh-skerm is, is een kas onvoldoende volgens die gestelde aannames.

Die ooreenstemmende Meg-Solid Energon 261.24 kWh vloeistofgekoelde C&I-stelsel Dit word gepubliseer by 125 kVA, 261,24 kWh, 314 Ah LFP en 1P260S, met 'n 832 V nominale gelykstroomplatform en 'n bedryfsreeks van 676–936 V. Dit oorskry die skerm met 33,24 kWh nominale kapasiteit.

Capacity comparison of MegSolid 215.04 kWh air-cooled cabinet, 228.0 kWh nominal requirement and 261.24 kWh liquid-cooled BESS

Gekorrigeerde produkverwysingsgrens: Die 261,24 kWh hoogspannings-C&I-stelsel moet deur sy eie stelselbladsy en projekdatablad ondersteun word. MegSolid se afsonderlike 51,2 V/314 Ah-produk is 'n 16,07 kWh laespanningsbatterymodule; dit is nie die datablad vir die 832 V, 1P260S C&I-kas nie. Die gedeelde 314Ah-kapasiteit maak die twee produkte nie elektries uitruilbaar nie.

Beskou die skattingsberekening as 'n projekkwotasie.
Verskaf een-sekonde of vinniger motor-startdata waar beskikbaar, die 24-uur-ladingsprofiel en die vereiste reserwe-SOC.

Batterychemie en termiese platform: Wat die koper moet verifieer

The 215.04kWh cabinet and the 261.24kWh cabinet differ in more than nominal energy. The former is listed with 280Ah LFP cells and intelligent air cooling; the latter uses a 314Ah LFP, 1P260S configuration and liquid cooling. For broader product context, review the MegSolid C&I-energiebergingsportefeulje.

Do not infer propagation performance, cycle warranty or insurance treatment from the words “hybrid solid-state” alone. Request cell-level chemistry documentation, the system BOM, model-specific certification scope, thermal design, fire-protection drawings and relevant test reports. The solid-state vs liquid LFP datasheet comparison explains which claims require independent evidence.

The 261.24kWh product page lists a maximum system efficiency of 90%. That value must not automatically be interpreted as AC-to-AC round-trip efficiency. Confirm the measurement boundary, SOC window, charge and discharge power, temperature, auxiliary consumption, transformer losses and battery state of health in the project test plan.

Illustrative Ontario Load Profile and SOC Recovery

Consider an Ontario manufacturing facility using a 120/240V single-phase 60kVA diesel generator to support a VFD-equipped 22kW water pump and a 15kW HVAC compressor. During the 14-hour production window, the 37kW load produces an estimated 10.04kW DC-bus deficit after the stated conversion assumptions. During the 10-hour night period, the 7kW base load leaves approximately 21.21kW of DC-bus surplus for recovery.

At an idealized 21.21kW net DC recovery rate, replacing the 147.96kWh daytime withdrawal takes roughly seven hours before charging taper, thermal limits and control reserves. The EMS should reduce or stop rectifier output as the upper SOC limit is approached, while maintaining the facility’s 7kW nighttime load and respecting minimum generator loading. Review the BMS en EMS kommunikasie-argitektuur when defining those commands and fail-safe states.

Harmonieë, Veiligheid en Nakomingsgrense

VFDs and other non-linear loads can distort the newly formed microgrid. A single THDi number is not enough to demonstrate IEEE 519 performance at the point of common coupling: the study must consider TDD, harmonic order, the Isc/IL ratio, source impedance and the actual measurement boundary. The PCS page publishes rated-condition performance, but the site acceptance test must represent the real generator, rectifier and load combination.

High-power C&I systems also need smoke, temperature and off-gas detection, fire-protection logic, isolation, emergency stops and coordinated shutdown sequences. Use the BESS gids vir voorkoming van termiese uitloop en die UL 9540A en IEC 62619 ingenieursgids to define the evidence package. UL 9540A is a test method; it is not the same as the UL 9540 system certification.

The 400V output must also be coordinated with the facility switchboard, protective devices and earthing system. The 400V BESS switchboard connection guide provides the next-stage electrical checklist.

RFQ-invoer vereis voor finale keuse

Get a phase-conversion BESS proposal based on your real duty cycle
MegSolid can map the rectifier limit, PCS duty, battery capacity, thermal design and EMS interlocks into one project-specific scope.

VGV

Not by assumption. Many PCS products expect a compatible three-phase AC connection or a DC battery source. If the system must charge from 120/240V single-phase power while forming a separate 400V three-phase bus, specify and validate an independent AC/DC rectifier or another manufacturer-approved input stage.

It converts the single-phase source to a controlled DC input and limits current so the generator does not stall or trip. It also separates source-side frequency and voltage disturbance from the PCS that forms the three-phase load bus.

The model adds the 147.96kWh maximum daytime battery withdrawal and 8.0kWh of auxiliaries, then divides by a 90% SOC window, 95% cold derating factor and 80% end-of-life retention: 155.96 ÷ 0.684 = 228.0kWh.

No under the stated assumptions. Its nominal energy is 12.96kWh below the 228.0kWh screening requirement, before project-specific usable-AC-energy and reserve requirements are contractually confirmed.

Its published nominal capacity exceeds the 228.0kWh screen by 33.24kWh. It also provides a 125kVA power platform and liquid cooling, but final selection still requires confirmation of usable energy, PCS behavior, temperature performance and warranty limits.

No. The low-voltage module is a 51.2V, 16.07kWh product. The C&I cabinet is a high-voltage 1P260S system with 832V nominal DC and 261.24kWh rated energy. A shared 314Ah figure does not make their datasheets interchangeable.

Use maximum coincident apparent power, not only running kW. Include motor-start kVA, power factor, reactive-power duty, unbalanced loading, harmonic current and the manufacturer’s overload duration at the project temperature and altitude.

They are strongly recommended for large motors in this limited-source scenario. The final requirement depends on direct-on-line start current, PCS overload capability, generator response, process torque and the simultaneous running loads.

Possibly, but the nameplate kVA alone is insufficient. Verify continuous real-power rating, breaker current, rectifier power factor and harmonic current, ambient/altitude derating, minimum loading, transient response and the generator manufacturer’s permitted non-linear load.

At the illustrated 21.21kW net DC surplus, replacing 147.96kWh takes about seven hours before charging taper and other control limits. Actual recovery time depends on the charge curve, temperature, auxiliaries, upper SOC reserve and generator availability.

The EMS should taper or stop rectifier charging, maintain the nighttime facility load and keep the generator inside its permitted loading range. It must also define safe behavior if a meter, BMS, PCS or communications link fails.

Not without a defined test boundary. Ask whether PCS, transformer, battery, cooling, heating and auxiliary losses are included, and specify SOC, temperature, charge/discharge power and state of health for the acceptance test.

No. IEEE 519 assessment at the PCC requires the applicable TDD limits, harmonic orders, Isc/IL ratio, measurement boundary and operating conditions. A single THDi value can support the study but does not replace it.

Dit kan tegnies uitvoerbaar wees, maar die Ontario-projek moet beoordeel word aan die hand van die werklike generator, die fasiliteitsverspreiding, plaaslike elektriese vereistes, nutsvoorwaardes waar van toepassing en die bevoegde owerheid. Die Ontario-geval in die artikel is 'n illustratiewe groottebepalingscenario, nie 'n ontwerp wat gereed is vir 'n permit nie.

Bevestig die kas se laaiertemperatuurbegrenzing, voorverwarmingslogika, verwarmings- en vloeikouingskrag, afkoelherwinnings tyd na koue-inweek, verminderde bruikbare energie en of die genoemde uitset afgegradeer is. Sluit hierdie bykomstigheidsenergie in in beide die daaglikse balans en die maksimum afname in die SOC.

Sluit generator- en regstellergegewens in, die eenlyndiagram, tydreeks kW/kVA, motorstartse, omgewingstemperatuur en hoogte, installasieligging, skakelbord- en aardingbesonderhede, vereiste goedkeuringe, omvang van brandveiligheid, FAT/SAT-kriteria, waarborgwerkcycli en afleweringsplek.

Product evidence used in this revision: official MegSolid pages for the ESSA0100B-0215, the Meg-Solid Energon 261.24kWh system and the MEGA0030TS–MEGA0500TS PCS series. Product photos in all three article graphics are taken directly from those pages and have not been redrawn.

Engineering disclaimer: All load-flow, thermal, phase-unbalance and harmonic values described as illustrative or modeled are design inputs, not guaranteed field performance. Final results depend on the issued project datasheets, controls, protection design, installation, commissioning and acceptance-test boundary.

MegSolid (Hong Kong) Limited fokus op navorsing en ontwikkeling, ontwerp en verskaffing van hoëpresterende energiestoorstelsels. Met tien jaar se tegniese opbou bied ons pasgemaakte buite-kaste ESS, residensiële omvormers en draagbare kragoplossings vir wêreldwye kliënte.
WhatsApp/Wechat: +852 59811073

Kry jou MegSolid-energiebergingsoplossing binne 24 uur

Direk van 'n Vastestaat-batteryvervaardiger. Ontvang 'n pasgemaakte ESS-voorstel, ROI-ontleding en stelselaanbeveling van ons ingenieurspan.

Wat jy sal ontvang

Wêreldwyd Vertrou

UL, IEC, UN38.3, China Klassifikasiesamesetting, GB36276-2023, RoHS

Hot Modelle:

Toepassings:

Fabrieke · Sonplase · Mynbou · Eilande · Datasentrums

Vertel ons van jou projek — ons ontwerp die stelsel vir jou.